Helista või kirjuta meile ja aitame meeleldi
+372 53980543
lahemaaokoturism@gmail.com
Sobilik: 7-9 klassid
Grupi suurus: kuni 25 õpilast
Keel: Eesti keeles
Programmi alguses tutvustab juhendaja päeva plaani ja teemat. Seejärel jagunevad õpilased 4-liikmelisteks gruppideks. Grupid saavad erinevaid ülesandeid, mille käigus nad kaardistavad enda jaoks olulisi keskkonna-loodushoiu probleeme ja otsivad konkreetseid võimalusi, kuidas nemad saavad reaalselt panustada probleemi leevendamisse.
Grupitöö käigus koostavad õpilased plakatid, millel näitavad ära, mida nad soovivad edaspidi teisiti teha, et põhjustada võimalikult vähem kahju keskkonnale. Iga grupp teeb enda plakati kohta lühikese ettekande. Pärast arutatakse ettekannete sisu ühiselt läbi, juhendaja teeb kokkuvõtte. Lõpuringis saavad kõik rääkida, mida uut nad selle programmi jooksul õppisid.. Õpetaja saab enda kätte õpilaste tööd, mis annab võimaluse programmis alustatuga koolitunnis edasi minna.
15 min – päeva ja teema tutvustus gruppide moodustamine.
20 min – keskkonnaprobleemide kaardistamine.
20 min – grupid koostavad tegevuskava keskkonnasäästlikuks käitumiseks.
15. min- grupid kannavad ette oma tegevuskavasid.
10 min – juhendaja teeb kokkuvõtte
10 min – lõpuring.
Juhendaja saadab tutvumiseks materjali, mis tuleks õpilastele edasi saata.
koolimajas, klassiruumis
Kauri Kivipõld
on õpilaste teadlikkuse suurendamine inimtegevuse mõjust keskkonnale, looduse ja keskkonna sidumine jätkusuutliku arengu ning loodusressursside säästliku kasutamisega. Õpilased teavad, et iga inimene saab keskkonna hoidmisel oma panuse anda ning teavad, mida nad ise homme saavad teistmoodi teha, teavad, kuidas kujundada oma tarbimisharjumusi ümber keskkonnahoidlikumaks.
avastusõpe, grupitöö.
Läbiv teema on keskkond ja jätkusuutlik areng.Taotletakse õpilaste kujunemist sotsiaalselt aktiivseks, vastutustundlikuks ja keskkonnahoidlikuks inimeseks, kes hoiab ja kaitseb keskkonda, väärtustab jätkusuutlikku arengut, on valmis leidma lahendusi keskkonna ja inimarengu küsimustele.
III kooliaste loodusõpetus: elus ja eluta looduse seosed (inimtegevus, tehnoloogia ja looduslik tasakaal); bioloogia: ökoloogia ja keskkonnakaitse (loodusliku tasakaalu kujunemine ökosüsteemides, inimtegevuse positiivne ja negatiivne mõju populatsioonide ja ökosüsteemide muutumisele, võimalused lahendada keskkonnaprobleeme), geograafia: loodusvarade majandamine ja keskkonnaprobleemid (säästlik eluviis ja jätkusuiutlik areng). Geograafia: kliima, Euroopa ja Eesti kliima.
Antud programmis on integreeritud bioloogia, geograafia, majandusalased algteadmised, eetika, funktsionaalne lugemisoskus, väitlemisoskus, kuulamisoskus, kriitiline suhtumine materjali.
Ainevaldkonnasisene lõiming kujundab õpilastes integreeritud arusaamist loodusest kui terviksüsteemist, milles esinevad vastastikused seosed ja põhjuslikud tagajärjed.
Selleks, et oskaksime Teile võimalikult paremaid ja Teie vajadustele kõige paremini vastavaid
programme pakkuda, tahaksime teada, mis Teile meie programmi juures meeldis ja mida
võiksime teisiti teha. Oleme väga tänulikud, kui meid veidi aitate.
Palume anda hinne 5 palli süsteemis (1 – ei jäänud üldse rahule, 2 – oli palju puudujääke, 3 –
olid küll mõned puudujäägid, kuid üldjoontes võis rahule jääda, 4 – jäin rahule, kuid oli asju,
mida oleks saanud paremini teha, 5 – programm vastas meie minu ootustele) tõmmates õigele
hindele joone alla.